Mikulovští jsou však zásadně proti. „Považovali bychom to za krok nazpátek. Navíc si přejeme, aby pohotovost v našem městě zůstala zachována,“ řekla místostarostka Ilona Žišková Vágnerová. Lidé z Mikulovska by podle ní museli dojíždět do Břeclavi, Brna nebo Hustopečí. „Jsou to vzdálenosti kolem pětadvaceti kilometrů, což je na první pomoc docela daleko pro případ, že by se někomu něco stalo,“ myslí si místostarostka.

„Výsledek jednání zatím zůstává otevřený. Snažíme se držet určitého principu. To zamená, aby pohotovosti byly zásadně u nemocnic,“ sdělil krajský radní František Adamec. Dodal, že nejpozději do týdne se rozhodnou, zda pohotovost zruší či nikoliv. „Je pravděpodobné, že pohotovost ve městě zůstane. Fungovala by ovšem v soukromém Domě zdraví Mikulov,“ doplnil Adamec.

Podle Vágnerové je město ochotno na službu přispívat. Už v minulosti mikulovská radnice dávala necelý půl milion korun. „Kdyby příspěvek zůstal ve stejné výši, bylo by to pro radnici přijatelné. Mikulov je turistické město, takže pohotovost navštíví přes tři tisíce lidí ročně,“ vysvětlila jeden z důvodů zachování pohotovosti Vágnerová.
Kraj od Nového roku plánuje zrušit lékařské pohotovosti ve Slavkově a Bučovicích.