Až čtyři sta padesát studentů by mohla pojmout nová soukromá škola, o které v těchto dnech jednají zastupitelé v Mikulově. Střední škola by měla nabídnout výuku strojírenských oborů, které se na okrese nedají nikde jinde studovat. Nejbližší jsou až v Brně.

„Studentům chceme nabídnout zajímavé strojírenské obory, které jsou všechny aplikované přes software. Obor obnovitelných zdrojů energie má velkou budoucnost. Studium propagační grafiky a designu by zase mohlo přilákat dívky,“ prozradil svoji koncepci Ivan Čech, který se s návrhem obrátil na mikulovskou radnici.

„Odhadujeme, že bychom na začátku mohli otevřít alespoň dvě třídy. Zařídíme se ale podle zájmu studentů,“ doplnil autor projektu.
Starosta města Rostislav Koštial je návrhu velmi nakloněný. „Snažíme se jej maximálně podporovat. Uvažujeme o tom, že škole poskytneme některé městské prostory,“ prozradil Koštial.

Podle Nikoly Novákové z břeclavského odboru školství nemusí být situace ale tak jednoduchá. „Dětí je stále méně. Město by proto mohlo mít problémy, jak provoz školy ufinancovat,“ uvedla.