„Úvěr tělovýchovná jednosta skutečně neplatí. Banka už jí obstavila účet,“ přiznal místostarosta města Eduard Kulhavý (ČSSD).
Město před dvěma lety souhlasilo, že bude sportovcům za úvěr ručit. Teď, když jej nejsou schopni splácet, musí se sáhnout do městské kasy. „Už jsme museli část zaplatit za čtvrtý kvartál. A teď přišla z banky další upomínka na splacení úroků,“ uvedl Kulhavý.

Nešťastnou situaci ve sportovním zařízení řešili ve středu zastupitelé. Rozhodovali o tom, zda tělovýchovné jednotě vyplatit dalších sto dvacet sedm tisíc korun. Ty jim slíbili v rozpočtu na provoz a činnost.
Rada však uvolnění dalších peněz nedoporučila. Sportovce to zřejmě vyděsilo. „Potřebujeme zaplatit fakturu za vodu, plyn a elektřinu. Momentálně jsme v takové situaci, že téměř nemáme ani na mzdy,“ přiznala zastupitelka Vlastimila Žaludová (KSČM), která je členkou výboru TJ Pálava.

Zastupitelé se nechali obměkčit. „Jsem pro to, aby se to zaplatilo. Dnes už se totiž neplatičům energie odpojují,“ zdůvodnil své zvednutí ruky zastupitel Stanislav Mach (SNK-ED). Obavy z toho, že hala zůstane zavřená a město bude nakonec muset zaplatit i znovupřipojení a penále, zřejmě přispěly k tomu, jak zastupitelé rozhodli. Peníze na účet sportovního zařízení odejdou. S obavami. „Jestliže má tělovýchovná jednota obstavené účty, jakou máme jistotu, že peníze banka nezabaví?“ ptal se lidovecký zastupitel Tomáš Zejda. Na tělovýchovné jednotě je teď zařídit, aby skutečně posloužily na úhradu energií.
Pokud dál nebude schopna svůj úvěr splácet, zaplatí jej město. Vymínilo si však, že sportovní hala po deseti letech připadne do jeho majetku.