„Obrátilo se na nás brněnské studio České televize. Jejich soutěž Věříš si?, kde spolu zápolí děti v logice, sportu či počítačových hrách, byla výjimečně zaměřená na děti z dětských domovů. Dvě děti z Mikulova soutěžily proti dvěma dětem ze Znojma," přiblížila ředitelka mikulovského dětského domova Lada Válková.

Zábavně naučná soutěž testuje u dětí pohotový úsudek, perfektní kondici nebo bezproblémový pohyb ve virtuální realitě. To vše před televizními kamerami. Podle Válkové však Mikulovští neměli problém.

„Ve studiu děti chválili. Byly ukázněné, vše chápaly a hned se pouštěly do akce. Nic se tak nemuselo přetáčet a soutěž měla hladký průběh. Pro děti to byl zážitek, měly výlet a ještě strávily půl dne v televizním studiu," pochvalovala si Válková.

Z domova do Brna nevyrazili pouze dva soutěžící s ředitelkou, ale všech třiadvacet dětí. Česká televize pro ně vypravila autobus, a tak neměli s výletem skoro žádné náklady.

Napínavé klání mezi mikulovskými a znojemskými dětmi bude k vidění v pondělí 25. února na druhém kanále České televize. A to po půl páté odpoledne v pásmu pro děti Planeta YÓ.