Na pivní fajnšmekry čeká více než padesát druhů piv z velkých i malých rodinných pivovarů. K degustaci i dalším gastronomickým zážitkům, jako je grilovaný býk a velký výběr sýrových specialit, zahrají především rockové kapely. Těšit se mohou například fanoušci kapely Mňága a Žďorp, Xindla X, Ukulele Troublemakers či The RockSet – nejlepšího českého Roxette revivalu.

„Soutěž Miss mokré tričko určitě potěší zejména pány. Pro fotografické nadšence jsme zase připravili soutěž o zachycení nejlepšího okamžiku z letošního Mikulovského Pivobraní. Výherce získá fotoaparát značky Olympus. Festival zkrátka nabídne pro každého něco," sdělila ředitelka festivalu Veronika Žuravlova.

Organizátoři ale nezapomínají ani na rodiny s dětmi. Právě pro ně bude připraven dětský koutek s klauny, hrami a dílničkami. O vyvrcholení sobotního programu se postará ohňostroj a vyhlášení vítěze soutěže o titul „Pivo jižní Moravy", které si zvolí sami návštěvníci. Ti budou mít také padesátiprocentní slevu na vstupné do jeskyně Na Turoldu i do Regionálního muzea v Mikulově.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Petra Bendla. Mikulovské Pivobraní se také těší podpoře předsedy Českého svazu pivovarů a sladoven i Českomoravského svazu minipivovarů. Osobní účast potvrdil i obchodní rada Velvyslanectví Ruska.