Plesovou sezónu ve městě pod Pálavou zahájí poslední lednovou sobotu společenský večer. Jak informovala PR manažerka města Dana Smrčková, Mikulov na něj přizval ještě Drasenhofen, spřátelenou obec z Rakouska.

„Chceme připomenout dobu kultivované zábavy elegantních žen a galantních mužů, která se mnohdy vidí už jen v předválečných filmech pro pamětníky. Hlavním symbolem bude krajka, která zůstává půvabným materiálem napříč staletími,“ nastínila atmosféru městského plesu Sylva Chludilová, produkční z Mikulovské rozvojové, která ples organizačně zajišťuje.

Stylová bude také hudba. Časy našich babiček navodí Melody Gentlemen Lednice. Sází totiž na swingové evergreeny, slavné filmové melodie, taneční šlágry první republiky a nezapomínají ani na kostýmy. Svůj repertoár obleče do dobového hávu také domácí dechová hudba Mikulovanka. Hosty zámecké vinárny pobaví zase cimbálová muzika Kasanica.

Parket pak v průběhu večera okusí i kroky nevšedních tanců. „Swing, libertango nebo schimy předvede taneční soubor Danza Brno, který se ujme i předtančení,“ prozradila Chludilová.

Mezi programová retro lákadla patří ještě přehlídka prvorepublikových společenských oděvů a doplňků, o půlnoci pak přijde na řadu módní překvapení. Pro návštěvníky je však oděv zapadající do stylu třicátých let možnou variantou, nikoliv podmínkou.

„Páry v dobových kostýmech odměníme za kreativitu malou pozorností. Nikdo si však nemusí se sháněním vhodné róby dělat těžkou hlavu, ostatně tehdejší střihy a materiály plesových šatů se od dnešních trendů zas tak dramaticky neliší. Celkový dojem podtrhují spíše účesy s typickými kladenými vlnami, doplňky a líčení,“ dodala produkční.

Na plese nebude chybět ani tombola, hlavní cenou večera bude vybroušený, certifikovaný diamant z antverpské burzy od společnosti D.I.C.

Vstupenky za 650 korun zahrnující večeři, místenku a slosovatelný kupón jsou k dostání v Turistickém informačním centru Mikulov. Zámecký sál se otevře čtvrt hodiny po devatenácté hodině.