„S oběma v jsme v kontaktu a vše je otevřené," sdělil starosta Mikulova Rostislav Koštial.

V místě dříve sídlili zaměstnanci katastrálního úřadu. „Diskutujeme o jeho využití. Já jsem však přesvědčen o tom, že každá nemovitost má svého zájemce a kupce. Když se to neuspěchá, najde se kvalitní a bonitní zájemce," doplnil starosta. Jako příklad uvedl nedávný prodej budovy v Kapucínské ulici, kde byla jídelna pro důchodce.

Ti se dnes mimo jiné scházejí v domě v ulici Svobody. Také Klub seniorů však brzy změní svou adresu a prázdné tím pádem zůstanou další prostory. „Rozhodně se budeme bavit o tom, co s celým areálem dál. Budeme to řešit komplexně a hledat využití této budovy," řekl Koštial.

Většina městských budov, jež osiří, potřebují podle starosty výraznější zásah dělníků či řemeslníků. Bez oprav a modernizace se kvůli dalšímu využití obejdou jen stěží. „Ty nemovitosti jsou většinou na hranici vybydlenosti a morálního zastarání a není v nich možné rozjet cokoliv nového. Potřebují generální rekonstrukci," upozornil první muž města.

V minulosti se do podobné situace dostal například bývalý Dům dětí a mládeže. Dělníci ji v současné době upravují pro zájmové spolky. Hotovo má být v dubnu. „Stěhovat by se tam měly začátkem dubna a další úpravy se budou konat už za provozu," uvedl Koštial před časem. Město coby vlastník původně nemělo s budovou žádné plány, a proto uvažovalo například i o jejím prodeji. Plán nakonec padl.