„Při promítání ze dvou starých promítaček asi není jednoduché díly synchronizovat, i když promítnutí pěti vteřin ukončovací a zaváděcí části filmu je i přesto trochu moc. Horší už to bylo se zvukem, byl sice jasný a čistý, ale mono,“ vyjádřil svůj nesouhlas jeden ze stěžovatelů, který se podepsal jako Kevin Arnold.

Jan Sukup, který se v kině stará o promítací techniku, prostory brání. Podle něj mají divákům rozhodně co nabídnout. „Co se sálu týče, myslím si, že i leckterá multikina by nám současný stav mohla závidět,“ nechal se slyšet Sukup.

A co výtky diskutujících na zmatek při začátcích představení? „Dodržují se ty, jež jsou napsány v programu, ale určitě je lepší si vždy zkontrolovat při prohlížení programu i začátek promítání. Zároveň věřím, že to není takový problém,“ poznamenal Sukup.

Odpovědí pro nespokojence je, že město v poslední době kino zmodernizovalo a před několika dny ho rozšířilo o kinoklub, který nahradil bývalé kasino. Kinoklub právě nyní prochází první výraznější zatěžkávající zkouškou. Pod Pálavu totiž vůbec poprvé zavítal Mezinárodní filmový festival outdoorových filmů, tedy snímků pro milovníky adrenalinových sportů a krás přírody. Ten nabídne návštěvníkům zhruba čtyřicet filmů.

Kinoklub nebude sloužit jen příznivcům filmového plátna. Konat se tam budou nejrůznější kulturní akce, semináře či debaty. Nové prostory už v polovině listopadu hostily například bluesový festival.