Díky dotaci se jim část práce zjednoduší, a veřejnost se tak dočká rychlejších a spolehlivějších služeb.

Projekt vyjde celkem na více než šest milionů korun, pětaosmdesát procent nákladů uhradí evropské peníze.

Městský úřad v Mikulově se právě zabývá zadávacím řízením, jehož vítězi zpracují první etapu projektu. „Ta se týká elektronické spisové služby, což je zjednodušeně řečeno software, který zajišťuje a ulehčuje výměnu dat a jejich dostupnost, “ uvedla Jarmila Kondllová z Odboru regionálního rozvoje a investic Městského úřadu Mikulov.

Díky této službě se třeba nikomu nepodaří vzdát se osobní zodpovědnosti za jednotlivé dokumenty nebo provedené činnosti. Ty budou nově natolik čitelné a dostupné, že je půjde bez problémů identifikovat. Systém navíc umožňuje dohledat libovolný spis na základě minima zadaných údajů.

„Mikulov svoji spisovou službu již má, proto ji v rámci projektu pouze vylepšíme o nové funkce související s datovými schránkami. Organizacím zřizovaným městem umožníme využívat ji na dálku a pořizovat ji budeme také obcím ve správním obvodu Mikulova, které projevily zájem,“ doplnila Kondllová.

V druhé etapě dojde k rozšíření a zlepšení technologického centra. To je nezbytné třeba pro dostatečné zabezpečení dat, jejich rychlé zálohování a obnovu.

Projekt uzavře poslední, třetí fáze, v níž dojde k vnitřní integraci mikulovského úřadu.