„V anketě mohli hlasovat lidé z celé republiky. V Mikulově byl výrazný zájem, ozvalo se několik tisíc lidí. Výsledky průzkumu ale teprve vyhodnocujeme a řešíme, které nové zastávky na již fungujících trasách vzniknou. Rozhodnout by se mělo ještě tento rok," vzkázal mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Zájem o rychlou autobusovou linku vzrostl pod Pálavou poté, co dopravní firma Bors zrušila zrychlené spoje z Brna do Mikulova. Ti, kteří na této trase jezdí denně, tak musí cestu absolvovat bežnými linkovými spoji, nimiž cesta trvá osmdesát minut.

„Na konkrétní informace o ceně či délce spoje je opravdu velmi brzo. Není totiž ještě ani jisté, zda se bude zrovna v Mikulově zastavovat. Linka z Brna do Vídně je hodně vytížená, takže je otázka, zda půjde ještě vůbec přibírat další cestující. Každopádně zájem byl obrovský, panu Jančurovi psal i starosta Koštial," dodal Ondrůj.

Mikulov jako pravidelná zastávka mezi Brnem a Vídní by nemusela pomoct jen při cestách za prací. Město pod Pálavou by mohlo z takového spojení těžit i v turistické sezóně.