Novým prostorem, kde se pečovatelská služba usídlí, bude bývalý sál náboženské organizace v ulici Kapitána Jaroše, který má město ve vlastnictví.

„Nemovitost jsme koupili v květnu 2023 za 7 250 tisíc korun a od té doby se zpracovává projekt. Musí proběhnout rekolaudace, protože prostory sloužili jinému účelu a my tady musíme vybudovat odpovídající zázemí pro naše pečovatelky," přiblížil investici místostarosta Bořivoj Švásta.

Zároveň dodal, že zázemí bude potřebovat nové kanceláře, šatny, prostor pro pomůcky nebo kuchyňku. To vše v horizontu čtyř měsíců, začít by se mělo v půli července. Aktuálně probíhá soutěž realizační firmy.

Hustopečský tým pečovatelek by tak mohl již začátkem nového roku změnit adresu. Novinky hlásí i na pozicích vedoucí pečovatelské služby a sociální pracovnice, na které bylo před časem vypsáno úspěšné výběrové řízení.

V současnosti má pečovatelská služba, která čítá osm pracovnic, v péči téměř třicet klientů výhradně z Hustopečí. Cílovou skupinou jsou jak senioři, tak i osoby včetně dětí, které trpí zdravotním postižením nebo chronickým onemocněním.

"Nový rozvoj pečovatelské služby už tak bude probíhat pod taktovkou nové vedoucí a díky modernímu zázemí by se mohla rozvíjet v závislosti na stále rostoucí poptávce po pečovatelské službě," dodalo město prostřednictvím internetových stránek.

| Video: Youtube

NEPŘEHLÉDNĚTE: Požár v Břeclavi připomněl, že fotovoltaika přináší nejen úspory, ale i rizika

Požár řadového rodinného domu v Rodově. | Video: HZS KHK