„Nedávno jsem si brala pejska z útulku na Slovensku. I díky sociální síti facebook jsem zjistila, že jsou tam útulky přeplněné. Tak jsme se domluvili s přítelem a kamarádkou, že bychom mohli uspořádat veřejnou sbírku pro stanice tady na Břeclavsku,“ vzpomíná na první myšlenku Lenka Pospíšilová, která je velkou milovnicí zvířat. Doma má sama tři psy, koně, navíc pomáhá na jezdeckém ranči, kde je i spousta koček, které vyžadují péči.

Už před Vánoci se skupince mladých lidí podařilo vybrat hlavně po kamarádech několik pytlů krmiva a hlavně pak teplé deky, které provozovatelé útulků v Bulharech ocenili asi nejvíce.

„Věci jsme zavezli jak do městského útulku, tak do vedlejšího soukromého s názvem Minaret. Celkem jsme tam vezli krmivo i deky v pěti plných autech. Dostali jsme i něco od veterinářů z regionu,“ byla vděčná Pospíšilová, která se brání jakýmkoliv nařčením, že by sbírku dělala jen proto, aby se zviditelnila.

„Někteří se mi s tím ozvali, ale kdybych to mohla všechno zaplatit ze svého, vůbec se na lidi neobracím. Kromě útulků v Bulharech jsme také vezli potřebný materiál na Slovensko, kde chceme pomáhat,“ nastínila.

„Ohlas je na akci vcelku kladný. Lidé chtějí pomáhat, i když třeba nemohou koupit granule, tak alespoň vyřadí staré deky. A všechno psům pomůže,“ usmívá se mladá žena, které osud opuštěných zvířat není rozhodně lhostejný.

„Na Slovensku nám byli za pomoc opravdu hodně vděční. Ale i tady v Bulharech nás nadšeně vítali. Většinou jsou útulky závislé na sponzorských darech. Navíc, pomoc je zapotřebí neustále, proto jsme teď vyhlásili sbírku novou a doufám, že se opět setká s dobrým ohlasem,“ zamyslela se Pospíšilová.

Kdo by chtěl pomoci, může se s ní spojit buď přes facebook, nebo jí zavolat na telefonní číslo 774 207 515. Navíc v tomto týdnu začnou její kamarádi roznášet po Břeclavi letáčky, kde se zájemci dozvědí informace o sběrných místech. O těch Lenka Pospíšilová zatím vyjednává.