Stane se totiž jedním z dědictví, které čeká na příští koalici. „Vadí mi, že současné vedení udělalo v podstatě populistický krok tím, že zakázalo hrací automaty. Ono se to dobře prodává a mnoho lidí na to slyší. Výpadek bude znatelný a město ho musí něčím nahradit," upozornil Dominik.

Dalším problémem podle něj je, že dopady pocítí hlavně příští osazenstvo radnice. Kdo obsadí tamní kanceláře, rozhodnou voliči letos na podzim. „Myslím si, že šlo udělat takzvané pozitivní vymezení. To znamená stanovit místa, kde by provoz těchto zařízení byl možný, což je samozřejmě složitější. Ovšem ani my jako Pro Region jsme proti tomu v minulosti výrazně nevystoupili. Chápu ale, že celospolečenská atmosféra je taková, že automaty jsou velký strašák," pokračoval předseda opozičního sdružení.

Místostarosta Jaroslav Parolek z ČSSD uvedl, že hledání náhrady momentálně vedení města neřeší. Teoreticky by mohla pomoci například vyšší daň z nemovitých věcí. „Je to otázka priorit. Co upřednostníme a co ne," poznamenal druhý muž města.

Ztráta milionů se zřejmě rozprostře do více směrů. „Město například dlouhodobě investuje do oprav majetku, i tam budou úspory. Samozřejmě to neudělá třeba šestnáct milionů. Je spíše na příští koalici, co upřednostnit," sdělil Parolek.

A právě to vadí Dominikovi. Ať už bude ve vedení města kdokoliv, musí se vypořádat s výpadkem příjmů i nárůstem výdajů. Na mysli měl například provoz letního koupaliště a krytého bazénu, který zástupci radnice převzali začátkem letošního roku. „Bude to velmi palčivé téma," uvedl předseda.

Jen za loňský rok získala břeclavská radnice díky hazardu 21 milionů korun. Peníze podpořily sport či kulturu. Místostarosta odmítl, že by kluby o částku přišly.

Loni město poslalo na sport třicet milionů. „Klidné spaní nemám, s penězi je vždycky boj. Máme ale příslib, že by se výpadek peněz z hazardu sportu dotknout neměl," reagoval místopředseda Lokomotivy Břeclav Ivan Rylich.

Zastupitelstvo přijalo vyhlášku o vymazání hazardu z města v roce 2011. Ze strany provozovatelů se zvedla vlna nevole, v současné době je ale v této věci podle Parolka klid.