Za novým bydlením pro postižené s potřebnou péčí v centru Brumovic stojí kloboucké středisko Betlém organizace patřící pod Diakonii Českobratrské církve evangelické.

Přesto, že od zítřka bude dům otevřený, první obyvatelé se nastěhují v červnu. Důvodem jsou poslední úřední záležitosti. „Slavnostní otevření jsme plánovali už několik měsíců dopředu a netušili jsme, že dojde ke zdržení. Čekáme ještě na zaregistrování sociálních služeb u Jihomoravského kraje. Datum už jsme ale měnit nechtěli. Nic jiného za tím nestojí," odůvodnila Jana Lexová ze střediska Betlém. Stavba Mirandie, která i s vybavením přišla zhruba na dvacet milionů korun, zaplatila z pětaosmdesáti procent evropská dotace.

Cílem projektu Mirandie je přiblížit dospělé lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením běžnému rodinnému životu.

Koláče i víno

Nedělní program od čtrnácti hodin doplní hudební doprovod a také společná prohlídka nových prostor. Chybět nebudou ani moravské koláčky a vino.

Diakonie Českobratrské církve evangelické středisko Betlém se sídlem v Kloboukách u Brna provozuje na Hustopečsku již tři zařízení sociálních služeb pro dospělé i děti s vážným postižením; tělesným, mentálním i kombinovaným.