Břeclavskému deníku Rovnost to řekl Petr Kubín, ředitel Regionálního muzea v Mikulově, které za projektem v hodnotě sto milionů korun stojí. „Vše postupuje dobře. 
V tuto chvíli se konají práce ve vnitřních prostorách, na mobiliáři a především na přípravě expozice," sdělil Kubín.

Vyšší zimní teploty postupnému dokončování pomohly, zahájení provozu ale nepřiblížily. Že by návštěvníci mohli projít vstupní bránou dříve, Kubín odmítl. „Postupy mají své lhůty, harmonogram byl napjatý i tak. Je dobře, že nebylo například dvacet stupňů pod nulou, nicméně i tak se dodavatel musí vypořádávat se spoustou technologických nástrah. Současný déšť je trochu problém pro venkovní úpravy, ale nedá se nic dělat," pokračoval Kubín.

Archeopark v Pavlově otevře své brány na konci května letošního roku. Vyšší zimní teploty k dřívějšímu zpřístupnění nepomohly.

Pavlovský archeopark je mimořádným počinem, který se letos stane jedním z turisticky nejsledovanějších. Před zahájením sezony na něj upozorňují lidé z jihomoravské centrály cestovního ruchu. „Zatímco loni bylo různých investičních akcí hodně, tentokrát je jich méně. Park svým významem nepochybně vyčnívá," poznamenal jeden z manažerů centrály Jan Chmelíček.

Projekt podpořený evropskými a krajskými penězi zpřístupní místo patřící mezi národní kulturní památky. Zájemci se setkají s původními nástroji lovců mamutů, lákadlem se stane rovněž odkrytá skládka mamutích a zvířecích kostí. Původní komplex sídlišť z období paleolitu pod Pálavou poskytl za desetiletí výzkumů množství cenných nástrojů, uměleckých předmětů i kosterních ostatků člověka současného typu.

Mezi příchozími se objeví třeba Břeclavan Petr Holobrádek. Jeho zájem míří hlavně k první republice, do Pavlova ale vyrazí. Je zvědavý. „Jako historik toho o období paleolity moc nevím, je to spíš pro archeology. Zajímá mě, jak se tam s expozicí poperou. Celé to vzniká hlavně kvůli ní, takže se mohli jistě – v dobrém slova smyslu – vyřádit," reagoval Holobrádek.

Přesný termín otevření jasný není. Hotovo mělo být už loni, zdržení nastalo kvůli ochraně archeologických vrstev při výkopech.

Archeopark v Pavlově otevře své brány na konci května letošního roku. Vyšší zimní teploty k dřívějšímu zpřístupnění nepomohly.