„Opravdu jsem čekala, že vyhraje Lucka. Byla perfektní a během soutěže mi asi nejvíc přirostla k srdci. Sama jsem si říkala, že bych mohla dosáhnout nejlíp druhého místa,“ svěřuje se sympatická vítězka.

Byť měla na galavečeru vedle sebe řadu konkurentek, které také pomýšlely na celkové vítězství, rivalitu podle svých slov nepociťovala. „Byly jsme kamarádky,“ říká Vašková.

Do soutěže se dostala náhodou. V Brně v restauraci s rychlým občerstvením dostala letáček s informacemi o soutěži a rozhodla se zkusit štěstí.

Poslala několik svých fotek a následně prošla sítem castingu, na kterém ji čekala promenáda v plavkách, chůze na podpatcích, tanec a rozhovor s porotou. Další zážitky ji čekaly na soustředění. Seznámila se na něm s novými kamarádkami a jak říká, tato zkušenost byla i přínosem do modelingového života.

Soutěž Miss Teenager se podle ní dá přirovnat k tradiční soutěži krásy Miss České republiky. „Na soustředění to byla taková klasika. Učily jsme se správně chodit, vystupovat na veřejnosti, všechny choreografie a hlavně tanec,“ vysvětluje studentka prvního ročníku Klasického a španělského gymnázia v Brně-Bystrci.

Soutěž byla podle jejích slov hodně zaměřená právě na tanec. „Vzhledem nehledali holky vyloženě modelky, ale ty, které se zajímají o tanec, zdravý životní styl a sport, tak mě to docela zaujalo. Dá se říct, že jsou to mé záliby,“ líčí dívka.

Právě nejrůznější taneční styly ji velmi baví, a tak své pohybové schopnosti zužitkovala ve volné disciplíně, ve které představila vlastní kreace. Její tanec na hit zpěvačky Jennifer Lopez „Let´s get loud“ byl velmi energický. „Tancuji od malička, takže to pro mě byla jasná volba,“ usmívá se čerstvá vítězka Miss Teenager, která kromě korunky pro vítězku získala řadu věcných cen, jako například kávovar, poukázku na cvičební stroje či kosmetiku.

O své budoucnosti má Vašková jasnou představu. „Nevadilo by mi vycestovat někam do světa. Myslím že i rodiče by s tím docela souhlasili. Bavila jsem se s našima, že bych na třeťák odjela do Ameriky. To si myslím, že by nebyl problém, protože oni ví, že se o sebe dokážu postarat,“ říká.

Problém je pouze škola, protože letos nastupuje do druhého ročníku gymnázia. Anglicky se domluví velmi dobře, protože tento jazyk je jejím velkým koníčkem. „Mám strašně ráda cestování, takže bych jela kamkoliv. Pokud by se podařilo najít něco ve spojitosti s modelingem, tak bych do toho nejspíš šla,“ plánuje si.