Mezi zápisky nechybí nejrůznější postřehy dokládající i způsob života v Zemi rudého draka. „Přes víkend byla lepší doprava, menší zácpy, méně hlasitého troubení a pokřikujících lidí na mopedu," přibližuje například.

Vedle dopravy, nemusí někdy vyhovovat nocleh v hotelech. Nebývá totiž vždy jen o přepychu. „Ubytování v Suty Tianyunu není tak luxusní, avšak stále krásné. I když během noci o život přišlo několik kobylek a černých berušek," popisuje v jednom z odstavců Pleskačová.

Na odpočinek ale moc času kráskám nezbývá. Pobyt v Číně je hlavně o neustálém převlékání ze šatů a do šatů. A to i při návštěvě muzea hedvábí. „Byl to krásný zážitek, měly jsme výklad v angličtině a mohly si i vyzkoušet jejich tradiční oblečení," uvádí.

Kromě toho, že dívky nacvičují správné držení těla, chůzi a choreografii, musí ukázat i jiné dovednosti. Patří mezi ně například zpívání koled při rozsvěcování vánočního stromku nebo pózování v plavkách. „Ty jsme předváděly na Náměstí krásného parku. Pódium bylo bohužel venku, takže předvádění vypadalo spíše jako nějaký orientální tanec. Všechny jsme se třásly zimou," líčí.

I nepříliš příjemné fotografování vynahradila dívkám plavba na bambusových vorech po tamní zátoce. „Měla jsem ze začátku strach, že spadnu, ale po chvíli strach opadl a projížďka na voru patří mezi nejlepší zážitky z Číny," míní.