„Do soutěže jsem se přihlásila sama. Předtím jsem byla na romském táboře. Tam jsme se s kamarádkou rozhodly, že si soutěž vyzkoušíme. Ona ale nepostoupila,“ vysvětluje dívka z Mikulova.
Do finále se krásná Romka probojovala s dalšími jedenácti dívkami. Všechny musely absolvovat pět disciplín: indický tanec, čardáš, rozhovor, volnou disciplínu a promenádu v plavkách.

„Nejtěžší byl asi rozhovor. Ptali se nás, co bychom si vzali na pustý ostrov. Řekla jsem, že hlavně svoji rodinu a také prsten princezny Arabely. Při promenádě v plavkách jsem se hodně styděla,“ přiznala nejsympatičtější finalistka.
Veronika zatím nedostala žádnou nabídku od modelingové agentury. „Kdybych měla nějakou příležitost, určitě bych jí využila,“ přiznává. Z titulu Miss Sympatie má radost, přestože ho nečekala. To, že nevyhrála, jí ale nemrzí.

„Přihlásila jsem se proto, abych získala nové zkušenosti a kamarádky. A taky proto, abych mamce něco dokázala,“ usmívá se Veronika. O účasti na Miss České republiky zatím nepřemýšlí. Podle jejích slov je to ještě daleko.
Za své vítězství od pořadatelů získala DVD přehrávač, společenské šaty a další hodnotné ceny. Jako Miss Sympatie porazila ostatní dívky z Brna, Ostravy a dalších měst.

Při finále soutěže byl sál kulturního domu v Hodoníně úplně plný. „Jen od nás z Mikulova přijela tři auta fanoušků. Šlo hlavně o mojí rodinu. Podpořily mě ale také kamarádi,“ popisuje Veronika.
Patnáctiletá Miss Sympatie zatím nemá přítele, ale to se po úspěchu na miss určitě brzy změní. Možná ji někdo osloví právě na chodbách mikulovského učiliště.