Devatenáctiletá kráska, která letos odmaturovala na velkopavlovickém gymnáziu, však v Tanzanii zůstala na soustředění. „Ocitnout se v neznámé krajině úplně sama, bez připojení k internetu, je opravdové dobrodružství,“ vyprávěla sympatická misska.

Když se organizátoři rozhodli změnit konání data soutěže, dívky z osmi států už byly na cestě do Afriky. Kromě zástupkyně České republiky tak na soustředění zůstaly dívky z Tanzánie, Zanzibaru, Nigérie, Ghany, Guinei, Keni a Turecka.

Aktuálně čeká českou blonďatou krásku Royal Tour, kterou zaštiťuje vláda a prezidentka Samia Suluhu Hasaan. „Těšit se můžete nejen na fotografie ze Safari a Zanzibaru, ale také na plánovanou třídenní cestu na Kilimanžáro,“ informovala Horáková.

Jihomoravská kráska a první vicemiss Sarah Horáková reprezentuje v půli července Českou republiku poprvé na mezinárodní soutěži Miss Jungle International v Africe
Miss Horáková z Velkých Pavlovic zabojuje v Africe. Zazpívá lidovku v kroji

Na jedné z konferencí představila misska projekt Počítače dětem a spolupráci s Cara Plasmou. Pravidelně totiž každých čtrnáct dní doma v republice daruje plasmu. „Při poznávání nové kultury jsem narazila i na kmen Masai, se kterým jsem strávila celý den v lese a učila se jejich tradiční práce. Mimo jiné jsem si začala psát o dobrodružství knihu, která by mohla vyjít ke konci roku,“ nalákala dívka.

V nejbližších dnech se začne připravovat na dvoudenní výpravu na Safari. „Konkrétně se chystáme do oblasti Ngorongoro a Serengeti,“ přiblížila Horáková, jejíž cestu mohou lidé sledovat na sociálních sítích Miss České republiky a na instagramu @sarah.horak.