Důvodem k přestěhování byl nedostatek zázemí, se kterým se pracovníci jedné z nejnavštěvovanějších památek v zemi dlouhodobě potýkali. „Vznikne zde šest nových pokladen s prodejnou suvenýrů. Konečně tak budeme mít prodej vstupenek centrálně v jednom prostoru. Aktuálně jsme je kvůli nedostatku místa totiž museli rozstrkat různě podle okruhů,“ zdůvodnila kastelánka zámku Ivana Holásková.

Současně s novým návštěvnickým centrem, které se má otevřít nejpozději v červnu příštího roku, přibude ve druhém patře Jízdáren nové provozní zázemí a historický archiv s badatelnou. Část pak poslouží jako zázemí pro činnost zájmových spolků.

Obavy, že by lidé bloudili v areálu a hledali pokladny, kastelánka Holásková nemá. „U vchodu se bude nacházet navigační systém, který bude odkazovat na centrální pokladny. Do vzdálenějších objektů zámeckého areálu, jakými jsou minaret, Janův hrad či skleník si pak lidé koupí vstupenku přímo tam,“ doplnila Holásková.

Dosavadní prostory určené k prodeji suvenýrů a vstupenek poslouží jako nástupní místnost. „Zde si průvodce dá skupinku návštěvníků dohromady a odvede si je na daný prohlídkový okruh,“ řekla Holásková.

Novinku vítá i Jitka Kostková z Lanžhota. „Každé zlepšení služeb je přínosem,“ řekla.