Nedávno však novým účelům začal sloužit zámecký dvůr a konírny. „Nyní jsou tyto prostory pronajaté jako sklad nádob,“ sdělil předseda veselské komise pro rozvoj cestovního ruchu Vojtěch Bártek. Nájemce se k věci nechtěl vyjadřovat s tím, že zámek nevyužívají.

Majitelé, manželé Hamašovi, k budoucnosti zámku už delší dobu mlčí. „V současnosti nemáme zájem o publikování informací o našich zámcích,“ napsala Eva Hamašová, jednatelka firmy Wessels, která vlastní i zámek Dalešice.

Ilustrační snímek.
Otravy ptáků? Nejvíce jich je na jihu Moravy

Majitelé historického sídla navíc vedou několik soudních sporů s radnicí o nezaplacené nájemné a škody na městských budovách v okolí zámku. „I když jsme uspěli, tak soudy pokračují kvůli jejich odvolání dál,“ uvedl veselský starosta Miloš Kozumplík.

Právě v okolí zámku má brzy vyrůst kulturně-vzdělávací vinařský areál s ubytováním apartmánového typu za více než sto milionů korun. „Pokud Vinařství Veselí nad Moravou záměr do pěti let uskuteční, tak mu vzniká právo uzavřít kupní smlouvu na prodej pozemků, jehož součástí budou i tyto stavby,“ přiblížil podmínky města místostarosta Petr Kolář.

V Čejkovicích slavnostně uvedli obnovenou expozici v domku, kde v dětství bydlel první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
Masaryk vítá návštěvníky domku ve filmu. Při nově otevřené výstavě