Kanec? Byl to určitý symbol. Jenom nevím, jestli tato značka nepřežívá jako symbol konce břeclavského pivovaru. To jsou slova sommeliera Libora Nazarčuka, když se dozvěděl, pod jakým názvem se bude prodávat nová břeclavská dvanáctka. Není určitě jediným Břeclavanem, komu se Kanec vybaví jako neslavná tečka za minulou érou vaření piva v Břeclavi.

„Vím, že název je velmi diskutované téma. Vím také, že Kanec bylo poslední pivo, které se tady vařilo. Byla to ale svým způsobem přirozená volba," obhajuje rozhodnutí člen správní rady Zámeckého pivovaru Jan Svoboda.

Chtěli Podlužan

Svoboda přiznává, že ve hře byl i dříve tradiční název piva Podlužan.

„Kanec byla jasná volba až ve druhé fázi. Ještě předtím jsme zvažovali i jiné názvy, ale, jak známo, ten hlavní je v současné době mimo naši dostupnost," připomíná, že značku Podlužan vlastní podnikatel Zdeněk Balga. K dohodě obě strany nedospěly.

„Kanec je výzva. Věříme, že to pivo je kvalitní a že si najde svého spotřebitele. Kanec tady má svou historii. Ano, ve své době negativní, ale my věříme, že díky své kvalitě i dalším krokům, které děláme, vzbudí zájem," doufá člen správní rady pivovaru.

Podobně to vidí i Nazarčuk, který může srovnávat se světem vína. „Pro mě osobně bude mnohem důležitější než název, jaké to pivo bude. Je také otázka, kolik lidí si dřívějšího Kance pamatuje. Hodně bude záležet na šikovnosti jejich marketingové strategie. Uvidíme, všechno ukáže až budoucnost," tvrdí.

Břeclavskou dvanáctku odlišuje od desítky podle sládka Karla Vavrečky mimo jiné i delší doba kvašení i zrání. Ve sklepě leží kolem šesti týdnů.

„Je to lokální pivo pro patrioty," usmívá se Svoboda s tím, že cena za čepovaný půllitr by se měla pohybovat kolem pětadvaceti korun.

Delegát: po práci

To desetistupňový Delegát bude levnější a pro „obyčejnější" chvíle. „Pivo je to velice osvěžující, dá se u něj posedět. Je ale také vhodné k tomu, aby se jím při práci na zahradě nebo jiné fyzické námaze nahradila voda, kterou vypotíme," říká další z břeclavských sládků Václav Dítě.

Jak prozrazuje, při výrobě je nutné dbát na to, aby ze sladu zbylo co nejvíce nezkvašeného extraktu. „Tím pivo dostává takovou tu plnost, říká se také chlebnatost," vysvětluje s tím, že vodu používá pivovar z břeclavského vodovodu. A výhledově je v plánu přímý zdroj z Kančí obory.

Už včera odpoledne spustil pivovar své nové webové stránky. Nabízí na nich i limitovanou edici předmětů vztahujících se k jeho znovuotevření. Například sklenice, polokošili nebo speciální řadu podtácků, která přibližuje historii pivovaru.

ČTĚTE TAKÉ: V břeclavském pivovaru se bude vyrábět Kanec a Delegát