Ojedinělý třídenní košt, který začíná v pátek a končí v neděli, se tu koná už podesáté. „Je to osvědčený model, na kterém nemáme důvod něco měnit. Jsou tu lidé z různých míst České republiky 
i ze Slovenska. Hodně z nich se každoročně vrací, většina z nich tu přespí. Ale koštovat přijeli i milovníci vín z okolí, i za ty jsme samozřejmě rádi," rozhlíží se ředitel vinařství David Hladký.

Bez koláčů a buchet

Jeho slova potvrzuje čtveřice, která dorazila z Dolních Bojanovic. „Přijeli jsme něco pokoštovat, dostali jsme tip. Zatím máme pátý vzorek 
a docela si to užíváme. Jedinou drobnou vadou na kráse je, že tady nejsou žádné koláče ani buchty. K zabijačce se to hodí," vtipkuje dobře naladěný Robert Salajka.

Hostitelské vinařství připravilo pro příchozí čtyřicet druhů mladých vín ze své produkce a skutečně také domácí zabijačku. „Ta už dnes ale tolik neláká. Mnohem větší zájem je o sýry z mikulovské Farmy Pálava a uzeniny Hakalík z Lanžhota. 
V kurzu je ale také Tříkrálové menu," ukazuje Hladký, co kromě vína „frčí".

Mezitím se sklepní labyrint, který se po loňském rozšíření rozrostl na úctyhodných čtyři sta metrů délky, rychle plní. Uvnitř už jsou určitě více než dvě stovky příchozích. Za tři sta padesát korun mají možnost neomezené degustace mladých vín, která zaměstnanci vinařství nalévají na dvou degustačních místech.

Kráska s korunkou

Mezi stoly se současně proplétá úřadující Miss Víno Nela Mandátová. I se šerpou 
a korunkou. „Nemáte nějaké drobné, prosím?" ptá se honem obsluhy jeden z mladých mužů. Miss, která se k němu blíží, totiž prodává lístky do tomboly. A zejména u pánů slaví velký úspěch.

Současně na koštu představuje novou kolekci trojice „missích" vín. „Původně tady měly být také obě vicemiss, ale bohužel onemocněly," posmutněle hlásí ředitel vinařství, které soutěž snoubící dívčí krásu a víno pořádá.

Hej, Macejko Macejko ko ko ko ko, rozléhá se ve vstupní části, kde hraje jedna ze dvou cimbálových muzik. Spolu s ní už si známou píseň notují i mnozí hosté. Zábava ve vinařství, kde vznikaly filmové Bobule či seriál Vinaři, se postupně rozjíždí. Hlavně, aby nějaké víno zbylo i na nedělní večer.