Pro dívku trpící od narození dětskou mozkovou obrnou spolupořádá sbírku v Mikulově a okolí jednadvacetiletá Soňa Majerská z Jevišovky. „Ten příběh začal v momentě, kdy můj otec opravoval něco v domácnosti otci Veroniky. Přes něj se pak ke mně dostal leták, kde byla prosba o sběr pet víček," vypráví mladá žena.

Neváhala. Plastové vršky nejprve sbírala sama, poté oslovila kamarády a známé. Úspěšně. Akce se díky nim postupně šíří sociální sítí. Majerská nezastírá, že ji zájem a pomoc lidí příjemně překvapila. „Všichni zareagovali dobře. A to si myslím, že je to pro ně, stejně jako pro mě, vůbec první taková zkušenost," poznamenává žena.

Kam s víčky?
Cafe Bistro Koloniál Sojka & spol. v Mikulově

Jednota Dolní Dunajovice

Kdo chce pomoci penězi, může je poslat na konto Veroniky 259118921/0300

Přiznává, že o způsobu pomoci prostřednictvím víček slyšela už dříve, nikdy však nepřemýšlela, že by se do sběru také zapojila. Až nyní. „Ještě jsem u Verunky nebyla, ale mám v plánu se za ní brzy vypravit," míní žena. Ta mimo jiné zřídila sběrné místo v mikulovské kavárně, kde pracuje. Kolik víček se už v barevné hromadě podařilo nashromáždit, netuší. Těžko také číslo konkretizovat. „Určitě jich ale bude potřeba ještě spousta," je si Majerská jistá.

Čtyřletá dívenka, která se od narození pere s krutým hendikepem, se mu odmítá podvolit. Stejně jako její rodiče. Podpořit ve snaze zajistit dceři normální život je může každý. „Prosím, pomozte nám ve sběru, a tím pomůžeme Verunce a ona bude zase o krůček blíž ke splnění svého snu," říká Majerská

Aby se dítě postavilo na nohy, je potřeba náročná rehabilitace a léčebné pobyty v sanatoriu Klimkovice. Tam by Veronika měla být několikrát do roka. Háčkem jsou peníze. Jeden jednadvacetidenní pobyt stojí 75 tisíc korun. „Budeme vděční všem, kteří se do sbírky zapojí," vzkázala žena na závěr.