Cestu na Starátko našly děti z jedenácti sborů dobrovolných hasičů. Ty postavily deset družstev dětí do 11 let a osm týmů složených z dětí od 11 do 15 let. Do krajského kola postoupilo také družstvo dorostenců z Tvrdonic, a jednotlivci z Kobylí a jedna zástupkyně z Tvrdonic.

Celoroční hra Plamen má dvě části, podzimní kde na malé hasiče čeká závod požární všestranosti, který prověří jejich dovednosti a obratnost. Na podzim děti čeká také první disciplína z jarní části soutěže a to štafeta požárních dvojic, která rozvíjí disciplínu a obratnost malých hasičů. Jarní sportovní díl, poté prověří dovednosti a sportovní dispozice dětí.

Na Starátku děti čekaly dvě štafety a dva požární útoky. Štafeta a požární útok CTIF jsou disciplíny se kterými se děti mohou setkat i na mezinárodních závodech a tyto disciplíny výrazně prověří nejen jejich obratnost, ale při požárním útoku také jejich dovednosti při vázání uzlů a rozpoznávání jednotlivých součástí vybavení hasičů. Štafeta 4x60 metrů potom vyzkouší obratnost a odvahu malých závodníků při překonávání překážek. Zlatým vrcholem je potom vždy požární útok s vodou.

David Korda