Herci Tomáš Matonoha a Miroslav Táborský s manželkami, zpěvák Karel Štědrý, režisér Jan Hřebejk, herečky Jana Krausová či Jana Švandová, spisovatel Michal Viewegh nebo fotograf Tono Stano. Ti všichni přijeli o víkendu do Mikulova, aby na tamním gourmet festivalu ochutnali jídla pěti různých kuchyní. Ve spojení s vínem.

„Jsem překvapený. Na takovýchto gastronomických libůstkách jsem byl jen párkrát v životě. A tato má specifiku Mikulova spojenou s dobrým vínem. Moc mi to chutnalo," neskrýval spokojenost zpěvák Karel Štědrý.

Ani spisovatel Michal Viewegh na gourmet festivaly příliš nechodí. „Tady jsme ale plánovali pánskou jízdu, je to spojené s ochutnávkou vín, takže jsme využili příležitost," pousmál se známý autor, který se nyní učí kombinovat jídlo a víno.

Režisér Jan Hřebejk přijel s handicapem – pravou rukou v sádře. „Jíst bez pravé ruky je komplikované, ale zatím jsem se při žádném z chodů nesetkal s jídlem, se kterým bych si neporadil," usmíval se.

„Je to pro mě zážitek, chuťový i společenský s přáteli v krásném městě. V Mikulově už jsem byl mnohokrát, ale na gourmet festivalu jsem poprvé," svěřil se Hřebejk.

O jídla špičkových šéfkuchařů se sice doma snažit nebude, přesto jej festival v mnohém inspiroval. „Je velmi zajímavé, jak kombinují chutě, které by vás ani nenapadly. Považovali byste je za absurdní. Měli jsme třeba pečeného amura s koprovou omáčkou. A ta kombinace byla fantastická," uznal režisér filmů jako Pupendo či Pelíšky.

„Mikulov znám už dlouho. Na této akci jsem ale poprvé. A musím říct, že se mi ohromně líbí," pochvaloval si jídelníček inspirovaný moravskou, židovskou, rakouskou, německou a habánskou kuchyní také fotograf Tono Stano.

Jak prozradil, nejvíce mu chutnal vařený hovězí krk. „Ale všechno, co jsme ochutnali, bylo fantastické. Navíc nám na talíři přinesli i vizuálně taková malá umělecká díla," ocenil slovenský rodák.

„Je to tvůrčí záležitost, posunutí hranice z normálu výš. Ohromně to podporuji, protože si myslím, že v tom je naše budoucnost. V tvorbě. Jak jídla, tak i umění, všeho. Prostě je důležité tvořit," řekl Stano.

Třetí ročník Mikulov gourmet festivalu přilákal do pěti tamních restaurací bezmála pět set milovníků dobrého jídla. „Prakticky jsme vyčerpali kapacitu. V každé restauraci jsou schopni uvařit maximálně sto padesát jídel denně. Místa se rezervovala předem, některé zájemce už jsme bohužel museli odmítnout," uvedl hlavní organizátor festivalu Petr Marcinčák.

Toho potěšilo, že mezi hosty se objevilo i několik desítek lidí z Mikulova a okolí. A to i přesto, že každé z pěti menu přišlo na 950 korun. Zahrnovalo tři chody snoubené s vínem, nabídku sýrů či čokolád a ochutnávku pěti vzorků odrůd typických pro Mikulovsko.