Centrum Bohéma se nachází v budově Janáčkova divadla, je otevřeno šest dní v týdnu od pondělí do soboty. Očkuje se vakcínami Spikevax a Comirnaty, pro základní očkování je k dispozici také vakcína Novavax. „Nabídli jsme očkování v obcích i ve firmách ve čtyřech krajích republiky. A mysleli jsme také na imobilní pacienty, za kterými jsme jezdili přímo až k nim domů. Vakcína se tak dostala ke stovkám lidí z Jihomoravského kraje a z Vysočiny, kteří by se jinak k očkování dostávali jen velmi obtížně. Na základě zkušeností víme, že čím blíže za lidmi dojedete, tím spíše se nechají naočkovat,“ uvedl ředitel firmy Podané ruce Jindřich Vobořil.

Očkování na jihu Moravy. Ilustrační foto.
Zájem o čtvrtou dávku v Brně postupně roste, stejně tak pacientů s covidem

Podobnou strategii nyní obnovili také ve svatoanenské nemocnici, kde v pondělí znovu vyjel do terénu mobilní očkovací tým. První zastávkou se stal domov důchodců v brněnské Vychodilově ulici. „Další místa, kde se naši zdravotníci objeví, budou záviset na poptávce. Vesměs to ale budou podobné lokality, jako v předchozích vlnách pandemie covidu. Ve Vychodilově zdravotníci naočkovali sto padesát čtyři zájemců,“ vyčíslil mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny Jiří Erlebach.

V uplynulých měsících vyrazil mobilní očkovací tým třeba do Slavkova u Brna. O vakcínu se tam přihlásily skoro čtyři stovky lidí. „Penzisté i zaměstnanci nás vítají už jako staré známé, protože s některými jsme se viděli už potřetí. Na rozdíl od protizdravotnických a antivaxerských nálad ve společnosti nás v domovech vítají s úsměvem a vděčností a v řadě z nich cíleně žádali, aby opakovaně přijížděli takzvaní očkováci od Svaté Anny,“ zmínil tehdy vedoucí mobilního očkovacího týmu Libor Urbánek.