Aktuálně se vše připravuje k zahájení stavby. Dojít by k němu mělo v nejbližších dnech. Rozlohou má mít Penny standardní okolo osmi set metrů čtverečních prodejní plochy. „Prodejnu postavíme v našem nejmodernějším příjemném konceptu v duchu tržiště s využitím přírodních prvků. Tak, jak to je u našich nejnovějších prodejen zvykem, zákazníci se budou moci těšit na prostornější i vzdušnější interiér a maximální komfort a bezpečí. Standardem bude plně zakryté pečivo, zvyšující hygienu jeho prodeje, nebo širší prostornější uličky,“ představil mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

Břeclavanka Klára Trvalcová se obává, aby spolu s otevřením prodejny nedošlo k ještě větším komplikacím s parkováním. „Na Valtické působí problémy každé jedno parkovací místo, které ubude. Tady je to vážně hrozné, proto doufám, že to Penny nějak vyřeší,“ poznamenala žena.

Vinař Josef Valihrach
Potřetí má nejlepší Chardonnay na světě. Šel jsem do kolen, říká Valihrach

Mluvčí však ubezpečil, že potíže tohoto typu na sídlišti nevzniknout. „Zákazníci budou mít k dispozici dostatek parkovacích míst. Počítáme s tím, že jich vznikne až sto,“ informoval Kubík.

Snížení husté dopravy

Vedení společnosti se zabývalo i otázkou udržitelnosti a vlivu na životní prostředí. „K vytápění budou sloužit tepelná čerpadla, využívat se bude i odpadní teplo z potravinářského chlazení. Samozřejmostí je úsporné LED osvětlení či úsporné chladicí a mrazicí technologie. Střešní konstrukce bude dřevěná a v okolí prodejny provedeme sadové úpravy v souladu s architektonickým návrhem,“ přiblížil mluvčí Penny.

Břeclavské loutkové divadlo letos slaví sté výročí. V dobách největší slávy v minulém století působilo ve městě na třicet školních a spolkových divadel. Nejvýznamnějším se stalo loutkové divadlo Vladimíra Matouška Radost.
Hostovali v Praze i Vídni: břeclavské loutkové divadlo slaví stovku

Zahájení stavby prodejny v místní části Charvátská Nová Ves má zpoždění. Důvodem je nedostatek stavebních materiálů na trhu způsobený především již dva roky trvající pandemií koronaviru. „Trvalo to delší dobu, ale začíná se stavět. Vyšli jsme investorům vstříc s pozemky města, bylo pro nás totiž důležité, aby na tak velkém sídlišti přibyla ještě jedna prodejna. I kvůli konkurenceschopnosti,“ okomentoval starosta města Svatopluk Pěček.

Vedení města si od nové prodejny slibuje i snížení husté dopravy v Břeclavi. „Věřím, že lidé z Charvátské Nové Vsi nebudou za běžnými nákupy vyjíždět do centra, ale nakoupí si v Penny,“ nechal se slyšet starosta.