V současné době jsou na internetu k dispozici jen stránky neoficiální, se kterými nemá město nic společného. Je to patrné již z první zmínky autora stránek při vstupu. „Letos na podzim se chystáme otevřít vlastní stránky. Máme v obci studenta, který obcí žije a je aktivní. Na něj spoléháme i v otázce webových stránek,“ nastínil budoucnost hornověstonického webu starosta Vladislav Moravčík a dodal, že tento student udělá víc práce za méně peněz než specializovaná firma. „Kulturní akce zatím zveřejňujeme prostřednictvím tisku a vinařských servrů,“ dodal Moravčík.

Větší přehledností a aktuálností se mohou chlubit také neoficiální stránky Borkovan. Ty podle borkovanského starosty zřídil někdo z místních obyvatel z vlastní iniciativy. Pro správu těch pravých obecních stránek místní nikoho nenašli. „Nemáme v zastupitelstvu nikoho, kdo by se o web staral. Navíc pro plný provoz by bylo potřeba shromáždit materiály ke zveřejnění. Jsem na to v Borkovanech sám,“ posteskl si tamější starosta Karel Urban.

I tady se snad návštěvníci internetových stránek dočkají brzy zlepšení. Stránky obce by chtěl starosta uvést do pořádku do letošního podzimu, kdy by už měly plně sloužit všem místním. V nich by už měl člověk najít všechny potřebné informace.

VLADIMÍR VARGA