„To je skvělá zpráva a překvapení! Můj taťka má vinohrady právě na Trkmansku, zrovna tento týden tam budeme sbírat. Je dobře, že už nebudeme muset s traktorem a vlečkou plnou hroznů složitě přes objížďky na Velké Bílovice nebo na Velké Pavlovice,“ potěšilo například obyvatelku Rakvic, jež se představila jen jako Miluška.

Most přes dálnici D2 má za sebou náročnou několikaměsíční opravu, která spolkla přibližně třináct milionů korun bez daně.

Budoucí podoba budovy A břeclavského domova důchodců.
Domov důchodců v Břeclavi čeká další oprava. Áčko bude stát přes sto milionů

Z původního přejezdu zbyla jen nosná konstrukce. Silničáři odfrézovali celý asfalt, vše až na nosníky odbourali a udělali novou železobetonovou desku. Na tu došla nová izolace tak, aby do mostu nezatékalo. Následoval nový asfalt, římsy a zábradlí.

Pracovníci se nyní přesunou jen o pár kilometrů dál. A to do Velkých Bílovic, kudy vedla jedna z objízdných tras v souvislosti s uzavírkou mostu přes D2. Tady mají v plánu novou pokrývku asi kilometrového úseku na průtahu městem.

  • Průtah Velkými Bílovicemi čeká oprava
Zdroj: Deník/Michal Hrabal

„Před pár lety jsme dokončili úsek od začátku města ke sjezdu z dálnice D2. Teď budeme pokračovat za cedulí směrem do centra. Právě jsme dokončili soutěž, podepíšeme smlouvy, vyřešíme uzavírky a můžeme začít. Předpokládám, že už v říjnu,“ nastínil pro Deník v polovině září Libor Olšák ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Doplnil, že oprava je plánovaná na dva měsíce. Silnice bude průjezdná kyvadlově vždy jedním pruhem.