„Je to doslova ostuda města. Most je hodně omlácený. Chceme, aby se zapracovalo hlavně na jeho vzhledu,“ nechal se slyšet starosta Břeclavi Dymo Piškula.

Vlastníkem mostu je však Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. Město tak nemůže ovlivnit to, kdy stavební úpravy začnou, ani jaký bude konečný výsledek. „Je to problém. Nicméně chceme, aby se začalo se stavebními úpravami rychle. Termín dokončení jsme určili do konce listopadu. Je ale možné, že se ho nepodaří dodržet,“ připustil Piškula.

I když není město majitelem, je pravděpodobné, že silničáři od něj obdrží štědrou finanční injekci. „Je opravdu možné, že na opravu mostu přispějeme, ale jednalo by se pouze o výzdobu. Ta by přišla na řadu, až když budou veškeré stavební práce hotové,“ sdělil vedoucí odboru správních věcí a dopravy břeclavské radnice Rostislav Snovický.

Silničáři slibují, že stavební práce na mostě řidičům život příliš nezkomplikují. Ještě větší pozor než dosud si ale budou muset dávat chodci.
„Jedna strana mostu bude uzavřena, lidem zůstane méně prostoru. Počítám, že s opravami chodníku bychom mohli začít už od příštího týdne,“ odhaduje Ladislav Hádlík ze Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Tvrdým oříškem bude ovšem oprava zábradlí. „Na chodníky jsme firmu už vybrali, ale se zábradlím to bude asi složitější. Těmito pracemi se moc firem nezabývá,“ posteskl si Hádlík, který si však větší komplikace nepřipouští.
„Zatím jsme vybrali jednu firmu, ta zrekonstruuje jeden úsek. Podle toho, jak to bude vypadat a jak to bude finančně náročné, se rozhodneme, jestli s ní budeme dále spolupracovat,“ doplnil Hádlík.