„Odhadem tady máme takových pět šest tisíc lidí. Na bezpečnost účastníků i jejich motorek dohlíží asi osmdesát pořadatelů. Musím však přiznat, že jsme čekali vyšší účast,“ přiznal organizátor akce Michal Mnacakanov.

Podle jeho slov může za nižší návštěvnost špatné počasí a hrozba povodní. Ta mohla mnohé návštěvníky také odradit. „Navíc se ještě v Řecku konala Harley–Davidson Rallye, které se zúčastnila spousta motorkářů,“ podotkl muž, který stojí i za motorkářským srazem v Nikolčicích.

Češi, Slováci, Maďaři, Rakušané nebo Švédové. Ti všichni se sjeli v Merkuru, aby si hned u tří pódií poslechli dobrou muziku, prohlédli jiné mašiny, anebo si s těmi svými zasoutěžili v Bohemian Custom Show. Tedy v klání o nejzajímavěji upravený nebo přestavěný stroj.

„Zítra poobědvám se šéfem společnosti, která pořádá mistrovství světa v přestavbě motorek. Uvidíme, jestli se dohodneme. Pokud ano, mohlo by se už na příštím Euro Bike Festu konat postupové mistrovství Evropy,“ živil v sobotu večer naději Mnacakanov.