Již v sobotu sedmého dubna vystoupí v Mikulově novopečený slovenský Zlatý slavík Richard Müller. „O jeho koncert na Břeclavsku jsem usiloval asi devět let,“ svěřil se pořadatel Pavel Margita.

Že se koncert odehraje v mikulovském zámeckém sále, je ale podle Margity náhoda. „Nebyl v tom žádný úmysl. Hledal jsem jen nějaké místo, kde bych zorganizoval vystoupení. Pak jsem potkal starostu Mikulova a oznámil mu, že bych měl zájem pozvat Richarda Müllera. A starosta souhlasil,“ vyprávěl.

„Mikulovská radnice podporuje jakékoliv akce, které přilákají do města návštěvníky. Koncert bude pro Mikulov určitě přínosem,“ reagoval první muž Mikulova Rostislav Koštial.

Fanoušci slovenského zpěváka se mohou těšit na hodinu a půl dlouhé vystoupení. Zazní na něm největší Müllerovy hity v atraktivních aranžmá, ale i písně z nového cédéčka. „Jde o sólový koncert, nikoliv o Potichu tour,“ upozornil Margita.

„Z nového cédéčka zazní jen čtyři nebo pět písní. Jinak Müller zazpívá staré skladby, ale v novém kabátě,“ uvedl.

Kromě úřadujícího Zlatého slavíka se na pódiu objeví i skvělí muzikanti. „Například saxofonista Michal Žáček, který je neskutečný,“ přiblížil. „Během koncertu navíc bude Müller komunikovat s lidmi. Vysvětlí jim například, proč své písničky předělal,“ popsal pořadatel.

Vedle hudebního zážitku se mohou návštěvníci koncertu těšit i na zajímavou doprovodnou akci. Budou mít totiž možnost prohlédnout si luxusní auta. Ferrari, Porsche, Lamborghini či Bentley, to je jen malý výčet značek, které mohou obdivovat.

Nápor fanoušků, byť trochu jiného zaměření, zažije i Břeclav. Na tamním zimním stadionu roztančí v sobotu devatenáctého května návštěvníky svými nakažlivými disco rytmy hitmaker Michal David.

„Břeclav je jednou ze zastávek, kam zamíří. Řekli jsme si, proč nedopřát Michala Davida i fanouškům v menších městech? Na podzim se představil v krajských centrech, nyní jsou na řadě okresní města,“ vysvětlil pořadatel koncertu Pavel Pešek.

David letos naváže na své loňské turné Megatour. Program břeclavského koncertu nabídne vystoupení zpěváka a skladatele v jedné osobě a jeho kapely. „V Břeclavi bude chybět seskupení Damichi, které zpěváka doprovázelo na podzim,“ přiznal organizátor.

Ti, co na břeclavský zimní stadion zavítají, čeká dvouhodinové vystoupení. „Koncert je průřezem celé jeho kariéry. Od písničky Nonstop až po novou desku Čas vítězství,“ informoval Pešek.

„Je výborné, že se i do našeho regionu dostanou známá jména československého šoubiznisu,“ přivítal obě akce Petr Vlasák z Břeclavi, který se hudbou zabývá. Neskrývá ovšem, že hudebně mnohem bližší je mu Richard Müller. „Jeho koncert bude určitě větším hudebním zážitkem než Michal David, jehož vystoupení vnímám jako retroshow,“ konstatoval.

VERONIKA SCHALLENBERGEROVÁ