Obecná definice média napovídá o jeho podstatě přenášet informace mezi lidmi. Letošní dílna však zúčastněným umělcům stanovila konkrétní cíl. Vybraní umělci z oboru elektronických médií vytvoří díla spojující médium s člověkem a konkrétní lokalitou. Je nasnadě, že se umělci zaměří na Mikulov a jeho okolí.

„Chceme mít v Mikulově sbírku současného umění co nejširší. A protože videoart a multimediální umění nám zde chybí, zaměřili jsme letošní speciální ročník právě tímto směrem. V dalších ročnících se však zase vrátíme k tradiční výtvarné tvorbě,“ poznamenala produkční sympozia Jitka Kapičáková.

Návštěvníci závěrečných výstav v pátek 14. a sobotu 15. srpna se tak mohou těšit na světelné projekce, obrazové či zvukové instalace speciálně vytvořených elektronických výtvarných děl na fasádách domů, na ploše náměstí, na budově zámku či v propojení se scenérií Svatého kopečku. Prezentace děl se budou od setmění ve smyčkách opakovat až do půlnoci, kdy na nádvoří zámku začne doprovodný program s elektronickou hudbou a DJi.

Kurátorem letošní dílny je úspěšný multimediální umělec Petr Zubek, který pro tento ročník sympozia vybral mezi svými kolegy mezinárodní špičku ve svém oboru.

PETR VLASÁK