Výstavba splaškové kanalizace odstartuje už letos v říjnu. „V Mikulově jde o 1 400 metrů kanalizace, kdy 523 metrů je takzvaně gravitační a 886 metrů tlakové. Dále k tomu přibude i 330 metrů odboček a téměř 70 metrů přeložek vodovodu. V Mušlově pak jde o 3 000 metrů kanalizace, z čehož je 678 metrů gravitační a 2 352 metrů výtlaku. Doplní je 76 metrů odboček a tři přeložky,“ vyčíslil ředitel společnosti Milan Vojta.

Za novou kanalizaci je rád i starosta města Rostislav Koštial. „Je to velká investice a její zhotovení bude náročné, ale připravovali jsme ji mnoho let, a nakonec jsme byli úspěšní i s žádostí o dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Zlepší se tak komfort pro obyvatele Mikulova a především Mušlova,“ poznamenal.

Vinohrad. Ilustrační foto
Tornádové víno vyneslo poničenému Břeclavsku víc než čtvrt milionu korun

Práce mají být hotové do konce dubna 2023. Projekt má vyjít na asi padesát milionů korun. „Součástí ceny jsou i související práce, tedy opravy povrchů komunikací, nouzový bezpečností přeliv, přípojky a podobně. Akce je podpořena dotací Státního fondu životního prostředí, zbytek nákladů uhradí město Mikulov,“ doplnila mluvčí společnosti Eliška Windová.