„Mezi letošními finalisty vidím dva až tři, kteří jsou podle mého názoru opravdovými adepty na titul Muže roku 2011. Sám jsem ale zvědavý, co všichni kluci předvedou hlavně na finále v Náchodě, které si z pozice porotce vychutnám určitě trochu jinak,“ usmívá se třicetiletý Hájek.

Ten i nadále zůstal věrný svému původnímu povolání. „Evropskými granty a dotacemi a dotačním managementem se zabývám stále, nicméně mnohokrát byla situace v diáři vyloženě „kolizní“. S dobrým plánováním se ale, jak jsem se přesvědčil, dá zvládnout téměř vše a člověk má potom z dobře vykonané práce ať v kanceláři, nebo například v ateliéru fajn pocit,“ dodává s tím, že jako Muže roku jej čeká poslední povinnost. A to předání titulu na konci srpna svému nástupci.

Ještě před tím se ale chystá s přítelkyní na dva dny do Budapešti, kde se objeví v talk show Haliny Pawlowské. Jak přiznává, život se mu díky výhře docela změnil. „Život jako takový se změnil hlavně v tom, že poslední rok utekl, jako by to byl jeden měsíc. Díky titulu jsem měl možnost poznat zajímavé lidi,“ uvádí.

Větší množství nabídek v modelingu s výsledkem v soutěži podle něj v podstatě nesouvisí. „Zejména zahraniční klienti, kteří si prostřednictvím modelingových a castingových agentur vybírají modely a modelky na přehlídky, focení nebo televizní reklamy, o národních soutěžích neví nebo pro ně nejsou důležité. Pro tuhle branži jsou podstatné kvalitní portfolio, reference nebo případně herecké zkušenosti,“ je si vědomý, že jen výhra v soutěži nemusí přinést úspěch.

Rozhodně by však doporučoval všem mužům, které láká svět modelingu, aby si soutěž vyzkoušeli. „Jen je však potřeba si dobře uvědomit vlastní fyzický i mentální potenciál,“ netají se.