A to ve třiapadesáti letech poté, co si vyzkoušel práci řidiče nákladního auta, autobusu, sklenáře nebo dokonce kominíka. Nyní by se právě v Egyptě mohl stát strojníkem na lodi a plout po moři.

„Letos v červnu jsem byl v Egyptě dohromady čtyři týdny. Byla to taková netradiční brigáda a současně právě i konkurz na strojníka,“ usmívá se sympatický podivínský rodák, který na lodi opravoval motory, generátor a všechny věci s tím související.

„Podle původního plánu jsme měli loď dodělat a vyplout s ní na moře už letos v květnu ze Suezu. Plavili bychom se na Krétu, do Řecka, na Sicílii a Elbu. Tam by se konal slavnostní křest a následovaly by plavby po středomoří s klienty,“ popisuje původní záměr Kocourek.

Vzápětí však dodává, že kvůli zpoždění s dokončovacími pracemi na lodi se plán posunul. „V listopadu už snad půjde loď konečně na vodu a odpluje někam na jih za sluncem,“ sní s otevřenýma očima muž, který v současnosti pracuje v myčce u čerpací stanice.

„Do Egypta nejspíš brzy zase odletím. Přes zimu se budeme plavit někde na jihu a dokončovat tam loď, abychom se zase mohli vrátit k původnímu plán a konečně doplout až na Elbu,“ nechává nahlédnout do budoucnosti s úsměvem na rtech třiapadesátiletý dobrodruh.