„Otevřeme bastion se starým historickým schodištěm, který byl doteď pro veřejnost uzavřený. Bude to taková zkratka do areálu zámecké zahrady a centra města,“ představil novinku ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín.

Na zámeckém náměstí vystoupí divadelní a kaskadérská skupina Štvanci. V zámecké knihovně zahraje několik minioper brněnské divadlo Ensamble Opera Diversa a na nádvoří se představí hudební skupina Základní umělecké školy Mikulov Junior Band.

„Otevřeli výstavu fotografií Ptáci Lednických rybníků našeho fotografa a ornitologa Petra Macháčka,“ doplnil páteční program Kubín.

Po celý večer budou mít návštěvníci možnost podívat se zdarma do zámeckých expozic a na břitovou věž. „Nově věci jsou ke zhlédnutí i v galerii Dietrichštejnů. Je to především pozdně gotický kříž, který byl původně umístěn v zámecké kapli. A také rokokové šaty,“ pokračoval ve výčtu páteční noci. Ta skončí hodinu před půlnocí rozloučením u obřího sudu v zámeckém sklepě. „Návštěvnost muzejních nocí je různá, ale pohybuje se kolem pěti až šesti set lidí,“ doplnil.