Lidem se v sobotu na náměstí od půl desáté dopoledne představí například děti z mikulovských mateřských i základních škol, taneční soubory Kaštánek, Palavěnka a pěvecký sbor Gaudium. Doplní je dechová hudba Mikulovanka a cimbálka Kasanica. Od čtrnácti hodin na ně naváží mladé hudební a taneční skupiny Junior Band nebo třeba Wild eggs. Vrcholem večera bude koncert kapely Laura a její tygři v čele se zpěvačkou Ilonou Csákovou.

Po všechny víkendové dny pátkem počínaje se nad Mikulov vznesou horkovzdušné balóny, které se od sobotních osmnácti hodin utkají O pohár starosty města.

Muzejní noc, kterou uvedou slavnostní fanfáry na horním nádvoří zámku, uvítá první návštěvníky v pátek od půl osmé večer. Rozloučení s ní chystají Mikulovští na třiadvacátou hodinu u obřího sudu.

Kromě toho mohou zájemci v devět hodin večer zhlédnout v knihovně divadlo Ensemble Opera Diversa. Na terase pak rozezvučí své nástroje od osmi hodin večer Junior Big band a o hvězdách zpraví nadšence od deváté hodiny večerní na terase saly terreny ředitel hvězdárny ve Veselí nad Moravou Lubomír Kazík.