„Na jednání se všichni shodli, že na většině trasy není s novým oplocením problém,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí břeclavské radnice Vilém Vyhnálek.

Další plot se ale nejspíš stavět nebude. I budoucnost toho stávajícího je zatím nejistá. Břeclavský stavební úřad vede řízení o odstranění této stavby, protože je nepovolená. „Památkáři pravděpodobně nedostanou souhlas k rozšíření plotu v úseku za minaretem. Investor podle mě doplní žádost a pravděpodobně dojde k nějakému jinému technickému řešení,“ vyjádřil svůj názor Vyhnálek.

O náhradním řešení v boji proti bobrům už s odborníky jednal správce lednického parku Oto Bernad. „Při obnově hráze, kterou poničily předloňské povodně, se bude myslet i na bobry. Vstupu do parku by jim měly zabránit dva gabiony, které budou součástí hráze,“ popsal Bernad úpravu hráze. Dva ocelové koše plné malých kamínků, které se používají také při zpevňování svahů kolem silnic, vytvoří dvoumetrovou překážku. „Tu by bobři neměli ani podhrabat, ani přelézt,“ doufá v úspěch Bernad.

S tímto řešením jsou spokojení i ledničtí rybáři, kteří měli proti oplocení své výhrady. „Jednání se také účastníme a snažíme se najít nějaký kompromis. Stávajícímu plotu chybí hlavně vstupy, které by usnadnily pohyb u vody. Úprava hráze by rybářům až tak nevadila,“ uvedl jednatel a hospodář lednických rybářů Lubomír Řehák.