Vedené městské organizace Tereza, která má stadion pod svou správou, připravuje pro letošní bruslařskou sezonu novinku. Tou se stane půjčování bruslí. „Co si pamatuji, tak se tady v minulosti nikdy nepůjčovaly. Je to jedna z novinek, kterou bychom chtěli trvale udržet," řekl Zdeněk Petr, který má stadion na starosti.

nejbližší bruslení
- sobota 19. září: 14.00 – 15.30
- neděle 20. září: 10.30 – 12.00, 15.00 – 16.30 (s burzou bruslí a diskotékou)
- sobota 26. září: 11.30 – 13.00
- neděle 27. září: 11.30 – 13.00

Vypůjčit si je budou moci především děti a mládež. „Možná se nějaké najdou i pro dospělé, ale přednostně je budeme půjčovat mladším ročníkům," doplnil Petr.

Kolik bude vypůjčení stát, není zatím ještě jisté. „Na tom se teprve domluvíme. Uvidíme, jak dopadne burza a taky podle toho budeme ceny nastavovat," informoval správce. Burza začne ve tři hodiny odpoledne společně s veřejným bruslením. „Na místě budou pracovníci Terezy a muž, který obsluhuje bruslárnu. Od lidí budou vybírat brusle a domlouvat se s nimi na ceně," nechal se slyšet Vladimír Kunert, jenž se stará o propagaci akcí.

Záležet bude především na vzhledu a také na tom, v jakém stavu přinesené brusle budou. „Když na nich nebude nijaká výrazná závada, můžeme je i opravit. Samozřejmě všechny přijímat nebudeme. Jestli budou opravdu hodně staré a jejich oprava by byla nákladná, v burze je nepřijmeme," vysvětlil Kunert.

Pracovníky Terezy k burze vedl hlavně fakt, že mnoha lidem doma často leží staré brusle bez využití.