Ostrý forhend Petry Kvitové zapadne těsně k čáře a břeclavské publikum šílí. Utopie? Kdepak, už za pár měsíců skutečnost. Díky dohodě o spolupráci mezi Bors Clubem a Slováckým tenisovým klubem se začala psát nová éru tenisu ve městě.

„Břeclav uvidí minimálně jednu hráčku světové elity. Ve druhé polovině roku přijede Petra Kvitová, možná i s Lucií Šafářovou. Zkomplikovat to může pouze zranění nebo mimořádné reklamní povinnosti,“ potvrdil exhibici světové dvojky prezident Bors Clubu Luděk Mikulecký.

„Když to jen trochu půjde, určitě se na Petru přijdu podívat. Zatím jsem ji fandil jen v televizi,“ přivítal zprávu o chystaném příjezdu Kvitové nadšený břeclavský tenisový amatér Daniel Beran.

Už v první polovině roku se v Břeclavi s raketou v ruce objeví také hvězdný hokejista Jaromír Jágr. Pravděpodobný je červen. „Hodně záleží na tom, jak daleko půjde Philadelphia ve Stanley Cupu. Od toho se bude termín tenisového turnaje osobností, který chystáme, odvíjet,“ sdělil Mikulecký.

„Když se řekne Jarda Jágr, každý ví, o koho jde. Je to obrovské lákadlo pro všechny, i pro ty, co sport pravidelně nesledují. Už teď můžu říct, že se přijdu podívat, i kdyby padaly trakaře,“ neskrýval nadšení zarytý břeclavský hokejový fanoušek Jaroslav Kudlík.

Nové tenisové manželství přijede do Břeclavi už v nejbližších dnech stvrdit rovněž legendární žokej Josef Váňa. Kromě tenisu si chce jako fanda kryoterapie vyzkoušet i novou kryokomoru v relaxačním centru Bors Clubu. Tato léčebná procedura je založena na krátkém pobytu v prostoru o teplotě až minus sto padesát stupňů Celsia.

Spolupráce dvou dosud konkurenčních tenisových areálů, které dají dohromady dvanáct kurtů, se má projevit hlavně při práci s mládeží. Hned na jaře je v plánu turnaj pro nové talenty s přídomkem Hledáme nového Tomáše Berdycha a Petru Kvitovou.

Břeclavští hodně sází na uzavřené spojenectví s proslulým tenisovým centrem v Prostějově. „Chceme jít cestou výchovy vlastní mládeže. Když se objeví talent, bude mít díky této spolupráci do Prostějova blízko,“ slibuje Mikulecký.

Velkým úspěchem je také přidělení organizace celostátního B turnaje. Břeclav podobně důležitý turnaj v novodobé historii dosud nehostila. Mladší žáci změří na břeclavských kurtech síly od jedenáctého do čtrnáctého srpna.

„Je to turnaj, na kterém se sejde téměř kompletní republiková špička. V Jihomoravském kraji jsou za celou sezónu takové turnaje jenom dva,“ vyzdvihl prezident Bors Clubu. V plánu jsou i žákovské a mládežnické turnaje kategorie C. Dočkají se také ženy a smíšené páry.

V Břeclavi má zároveň vzniknout nové tenisové sportovní centrum mládeže. „Uvidíme, pro kterou ze základních škol bude takový projekt zajímavý. Základem je dohoda, že dětem bude umožněno navýšení hodin tělesné výchovy. Co se týče peněz, všechno je v naší režii, včetně trenérů,“ uvedl Mikulecký,

První tenisová třída by mohla v Břeclavi začít fungovat už od letošního září.