Dvanáct tisíc. Takové množství aut projede každý den Starovičkami na Břeclavsku po krajské silnici druhé třídy číslo 425. Místní obyvatelé doplácejí na to, že cesta paralelně kopíruje dálnici D2 vedoucí z Brna do Bratislavy.

S houstnoucí dopravou a možným nebezpečím se vedení Staroviček rozhodlo bojovat. Na průtahu obcí nechalo umístit semafor. „Situaci řešíme zhruba od roku 2018, kdy za námi s tímto požadavkem na zasedání zastupitelstva přišli místní. Silnice rozděluje obec na dvě části. Na jedné je kostel a bytové domy, na druhé pak škola a školka. Pro starší lidi nebo maminky s malými dětmi bylo přejití cesty často velice obtížné. A to přesto, že se tady nachází přechod pro chodce,“ zdůvodnil starosta Vladimír Drbola.

V Břeclavi se pod mostem u Dyje nedaleko žluté školy zabydlela více jak desetičlenná rodina nutrií. Pro místní jde o atrakci. Nutrie přicházejí krmit. Někteří lidé se neostýchají a krmí je i přímo z ruky.
Zoo mají pod mostem: nutrie baví Břeclavany, mohou však přenášet nemoci

Nedaleko kostela je navíc zastávka autobusu a zatáčky v obou směrech silnice. „Místo je to z hlediska bezpečnosti chodců nepříliš přehledné. Zvlášť, kdyby jel nějaký řidič rychleji,“ podotkl starosta.

Semafor je tlačítkový. Autům se tedy rozsvítí červená až v okamžiku, kdy se chystá přes přechod někdo přejít. Místní se přesto obávají vzniku kolon. „Je to nesmysl. Akorát se nám v kopci budou štosovat kamiony. A místní, kteří to tu znají, se pak budou semaforu vyhýbat a jezdit o ulici níže kolem hřiště a školy. A tam pak doprava zhoustne,“ kroutila hlavou jedna z obyvatelek, která se odmítla představit.

Ráno je přechod vytížený nejvíc

Obavy z toho naopak nemá Miroslav Tomek, jehož prarodiče bydleli ve Starovičkách v domě přímo u hlavní silnice. „Provoz je tady hodně hustý odjakživa. Pokud skočí červená jen při zmáčknutí tlačítka chodcem, tak bych se žádného vzniku kolon nebál. Otázkou je, kolik lidí reálně přes cestu bude přecházet. Jestli je instalace semaforu dobrý nápad, se ukáže časem. Dávat pozor bude nutné tak jako tak,“ zareagoval muž.

Vytížený je podle starosty přechod především ráno, kdy míří školáci na autobus. A také o nedělích, kdy se konají mše v kostele. „Semafor jsme záměrně nechali udělat tak, aby i před zatáčkou řidič světla viděl. Může tak zavčasu zareagovat a jízdu přizpůsobit,“ zdůraznil Drbola. Semafor vyšel tamní na asi osm set tisíc korun. Náklady pokryla dotace.

Rozkvetlý mandloňový sad v Hustopečích na Břeclavsku.
Malebná podívaná v rozkvetlém mandloňovém sadu: podívejte se na tu nádheru

Omezení na hlavních tazích, kde se pohybuje množství pěších i cyklistů, naopak vítá šéf břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach. „Provoz na této silnici druhé třídy, která vede Starovičkami, je dosti značný. Velký je zde i pohyb chodců. Když dojde k nehodě na dálnici a ta pak zablokuje některý ze směrů, svádíme dopravu právě tudy. V nedalekých Hustopečích se navíc nacházejí logistická centra. Jezdí tudy tedy velké množství kamionů. Máme-li proto podnět od starosty nebo lidí z obce, snažíme se vyjít vstříc. A to tak, abychom zajistili co největší bezpečnost obyvatel,“ sdělil Mach.

Tvorbu kolon kvůli semaforu neočekává. „Řidiči přece až tak spěchat nemusejí. Následky srážek motorových vozidel s chodci či cyklisty jsou vážné a máme s nimi velký problém celorepublikově. Právě chodci a cyklisté jsou nejvíce ohrožení. Pokud je proto můžeme chránit, měli bychom to dělat,“ doplnil Mach.