„Vstával jsem někdy před třetí hodinou ráno. Už o tři čtvrtě na čtyři jsme vyjížděli z Břeclavi do Brna, odkud vyjeli do Prahy dva autobusy," přiblížil.

Spolu s dalšími třemi spolustraníky z Břeclavi měl možnost sledovat slavnostní ceremoniál na velkoplošné obrazovce umístěné na třetím nádvoří Pražského hradu. „Máme neopakovatelné zážitky. Na prezidentské inauguraci jsem byl poprvé a navíc se stal prezidentem Miloš Zeman. Měli jsme vymezený prostor , odkud jsme viděli celý ceremoniál. Protože jsme z jižní Moravy, tak jsme si na oslavu připili Sylvánským zeleným," líčil.

Břeclavští příznivci Miloše Zemana si po složení ústavního slibu vyslechli i jeho inaugurační projev. V něm brojil proti třem skupinám lidí v naší zemi – kmotrovské mafii, neonacismu a části médií, která lidem vymývá mozky. „Zemanův projev byl velice pěkný. Pokud by se naplnilo vše, co řekl, tak by to bylo pro tuto republiku perfektní," mínil Šale.

S názory, které nový český prezident při svém projevu vyslovil, se Šale plně ztotožňuje. „Především s tím o médiích. Není to myšlené pro ti všem novinářům, ale jsou média, jež píší, co není pravda. Znám to z vlastní zkušenosti," řekl.

Za označení medií za manipulátory veřejným míněním si Zeman ve Vladislavském sále vysloužil největší aplaus. „Při zmínce o kmotrech zřejmě někteří netleskali, protože se jich to týká. Byl tam celý parlament, takže se jim to moc nelíbilo," vyjádřil se Šale.

Osobně se s novou hlavou státu břeclavská čtveřice z řad „Zemanovců" nesetkala. „Nebylo to možné. Inaugurace má svůj řád," podotkl Šale s tím, že potřást prezidentovi pravicí bude mít příležitost za čtrnáct dní na sjezdu Strany práv občanů Zemanovci, na který by měl její zakladatel dorazit.