„Návštěvníci uvidí profesionální sportovce například na BMX kolech, show letních extrémních sportů v exkluzivních mobilních překážkách i přeskoky sportovců přes ně," uvedla vedoucí pasohláveckého turistického informačního centra Marcela Čáslavová.

A ne přes ledajaké. Odvážlivci na kolech prosviští vzduchem i nad automobilem. „Jedním z vrcholů bude přeskok přes Mercedes Benz. Se svými triky se ukáže mistr republiky na BMX kolech osmnáctiletý Erik Figar přezdívaný Baby Tarzan i několik dalších profesionálů. Večer nasvítíme prostor, kde budou skákat. Těšíme se na skvělou atmosféru a spoustu lidí, kteří sportovce vyhecují. Očekáváme jich kolem tří tisíc," uvedla za pořádající agenturu Valenta Sport Agency Xtreme Andrea Valentová.

Zájemci si podle ní mohou jízdu vyzkoušet i na vlastní kůži. Úplně zdarma a bez strachu o své zdraví. Podmínky pro ně nebudou zdaleka tak extrémní.

„Uspořádáme workshopy. Zájemcům zapůjčíme podle věku koloběžky nebo BMX kola i s chrániči. Děti mohou jezdit na zvlněných minipřekážkách," nastínila plán na zapojení návštěvníků Valentová.

Kromě půjčovny profesionálního sportovního vybavení si mládež může zadovádět i virtuálně, na obrazovce. „O zábavu pro nesportovce se postará herní Nintendo zóna," doplnila seznam lákadel Čáslavová.

Jestli je zdravější první možnost, sportovnější, nebo ta druhá bez šlapání, se lidé možná dovědí již na místě, ve zdravotnickém stanu. Tam jim na požádání zdarma zjistí obsah tuku v těle či hodnotu jejich krevního tlaku.

Sportovní odpoledne doplní soutěže a další bohatý program plný hudby. V areálu zahraje DJ Lucky Boy.

„Připravili jsme různé soutěže o zajímavé věcné ceny, které věnovali naši sponzoři. Například se pojedou slalomy na kole," prozradila ještě Valentová.

Program startuje v kempu u novomlýnských nádrží od jedné hodiny odpoledne. Podle pořadatelů je ale možné, že sportovci budou připravení už v poledne.

Extrémní sportovní akce navštíví pasohlávecký autokemp již počtvrté. Letos již má za sebou zastávky na vranovské pláži, v areálech Lipna nad Vltavou a Pod Černým lesem v Žamberku.

PŘEMYSL SPĚVÁK

Více se dočtete v úterním tištěném vydání Břeclavského deníku.