„Šanci na přežití dostali členové vlády a vinaři z Bořetic s dobrou genetickou výbavou. Podmínkou je přinést dostatečné množství proviantu a otevírat čelem, neboť ruce musí být obsazené plnými, nejméně pětilitrovými demižony," vysvětluje prezident kravihorské republiky nafurt Václav Petrásek.

Batohy by měly obsahovat také věnce buřtů, šišky salámů a láhve s něčím ostřejším pro případné ošetření ran. U koho kontrola odhalí nedostatek zásob přinesených do úkrytu, bude muset domů.

Důkladné přípravy

Kravihorci se na Mayskou hrozbu chystají už delší dobu. „Ministr vinařství dostal příkaz přebudovat všechny sklepy pod Kravíma horama i v obci na bunkry pro přežití. A ministr vinohradnictví musel ve vinohradu stříhat na tři tažně, aby bylo co nejvíce vína. Stříkat proti nemocem se mělo každý druhý den. Je již jedno, zda naše kravihorská civilizace zajde na použitou chemii, nebo na konec světa, jak předpověděli Mayové, a raději počítat s tím, že se Mayové sekli," říká Petrásek.

Každý kravihorský vinař také měl jasné zadání připravit a na podzim naplnit veškeré své sudy. „Všechny prostory pod sudy navíc musí být zaplněné plnýma zavařovačkama s uzeným a pečínkou. A náš pekař dostal úkol dva dny před koncem světa nepřetržitě péci chleba, aby bylo k těm zásobám co zakusovat," přibližuje další přípravy.

V případě, že mají Mayové pravdu, Kravihorci podle Petráska nějaký čas po konci světa vydrží. A v tom čase se budou pilně učit čínsky.