Podle něj chtěly vystupující kapely uspořádat koncert na konci roku, ale termín jim nevyhovoval. „A minulý pátek už byl kulturní dům obsazený, takže to vyšlo na dnešek," vysvětlil starosta a zároveň předseda tělovýchovné jednoty v jedné osobě.

Název akce pořadatelé vlastně jen přizpůsobili situaci. „Někdo si vzpomněl, že má být v pátek konec světa a bylo to," uvedl Kadlec.

A s kým mohou konec světa zájemci ve starovickém kulturním domě prožít? „Zahraje místní kapela Skrznaskrz nebo gymnazisté ze skupiny Nevers," vyjmenoval starosta.

Historie dnes již čtyřčlenné formace Nevers se začala psát před třemi lety na hustopečském gymnáziu. „Říkáme si alternative-big-beat, protože hrajeme to, co nás baví a nechceme se omezovat stylem," píší mladí hudebníci.

To kapela Skrznaskrz v loňském roce oslavila desáté výročí od svého vzniku. Na pódiu nebudou chybět ani Bezestopy z Hrušovan u Brna.

Konec světa s bigbítem nastane ve starovickém „kulturáku" v pátek o půl osmé večer. „Bude určitě veselý," je si jistý Kadlec.

Konec světa s bigbítem

- Bigbít na konci světa začíná v kulturním domě ve Starovicích v pátek o půl osmé večer
- zahrají rockové kapely Nevers, Skrznaskrz a Bezestopy