„Myslím, že se nám to velice povedlo. Řekla bych, že tolik lidí na krojový ples u nás ještě nepřišlo, protože průměrná účast je zhruba poloviční,“ spočítala osmnáctiletá Markéta Francová, která se zhostila role první stárky.

Hned v úvodu večera zatančil dětský soubor Sadováček, poté následovalo předtančení moravské besedy. Celkem se představilo takzvaných sedm koleček. „Nikdo nebyl přespolní, tolik krojovaných ve Velkých Pavlovicích najednou podle mého ještě nikdy nezatančilo,“ vyzdvihla první stárka nebývalou účast.

„Ale zásluha je to především Petra Jilka z Velkých Pavlovic, který vždycky udělá hodně práce a vlastně se stará o celou organizaci takových akcí. Bez něho bychom něco podobného těžko zvládli,“ poznamenala Markéta Francová.

Podle ní se sobotní krojový ples s rekordní účastí nadmíru vyvedl i díky velké reklamě. „Hodně jsme do ní investovali, nalepili jsme v okolních vesnicích hodně plakátů, reklamu jsme měli i v novinách. Přijelo tak nečekaně hodně lidí,“ prozradila, jak nalákat návštěvníky na podobný druh akce.