Pohádka Sněžný drak vznikala v areálu valtického zámku v roce 2012. V příběhu dominují Petra Tenorová, Petr Lněnička, Martin Myšička, Saša Rašilov nejmladší, Jitka Čvančarová, Arnošt Goldflam, Jiří Hájek nebo Pavla Tomicová. „Sněžný drak je krásný klasický pohádkový příběh, ve kterém láska překonává všechny překážky," říkal režisér Eugen Sokolovský.

Zimní natáčení ve Valticích provázely tuhé mrazy, při nichž hercům tuhla ústa. „Naštěstí všichni vědí, že hrát v zimě není jednoduché. Nevím, jak bychom točili dlouhý monolog, to by bylo zlé. Kolega Myšička vyprávěl, že kvůli mrazu už skoro nemohl mluvit," tvrdil Goldflam. A pokračoval. „Čekali jsme na sníh, ale že bude taková zima, jsme netušili. Mám na sobě dvoje podvlíkačky, tři trička, ale zatím na mě nedošlo. Uvidím, jestli to přežiju," líčil Goldflam při natáčení.

Herci kvůli zahřátí často mizeli v šatnách, kde sahali po kávě nebo čaji. „Točili jsme scénu, při které se princ s princeznou potkají na koních a vedou dialog. Není sice moc dlouhý, ale protože jsme seděli v sedle a popojížděli, za hodinu jsme dost promrzli. Huba mě přestala poslouchat," usmíval se Martin Myšička.

Pohádkový příběh vypráví o princezně, která se v dětství musí obejít bez matky. Její otec, vlídný a spravedlivý král, dceru miluje, ale chce ji provdat. Král na zámku uspořádá velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci vůbec nelíbí. Teprve později však vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba. Princezna a její vyvolený tak procházejí náročnou a nebezpečnou cestu.

Pohádka je v programu od osmi hodin večer.