VZDAJÍ HOLD ZEMI. Že je potřeba starat se a myslet na planetu Zemi, si ukáží v sobotu 
v Mikulově. Soutěžemi a prohlídkou jeskyní oslaví Den Země, a to v přírodní rezervaci Na Turoldu. Na své si od deseti hodin dopoledne přijdou malí
i velcí návštěvníci. „Na několika stanovištích mohou soutěžit v síle, šikovnosti, ve střelbě či v postřehu i děti mladší pěti let a rodičovský tandem. Každý se může těšit na zajímavé ceny," lákal Jiří Kolařík coby šéf jeskyňářů, kteří pestrý program akce připravili.

O kulturní část se postarají malí divadelníci z Domu dětí 
a mládeže Mikulov, kteří sehrají představení Pohádka pošťácká. „Pro všechny návštěvníky je navíc připravená bezplatná prohlídka jeskyní, 
a to od devíti do šestnácti hodin," uvedl organizátor.

Projížďky na koních, povídání o stromech, květinách a životním prostředí chystají ke Dni Země i v Centru volného času Pavučina v Hustopečích. Ovšem až na příští neděli čtyřiadvacátého dubna. Program odstartuje ve tři odpoledne.

PÁREK ZA ODMĚNU. Že příkladem mohou jít i politici, chtějí ukázat v Břeclavi. Do úklidu okolí fotbalového stadionu 
v Lesní ulici se tam v sobotu pustí dobrovolníci společně s malými fotbalisty. Sraz je ve dvě hodiny odpoledne u vchodu na stadion. „Jsme rádi, že podobných akcí je na Břeclavsku víc. Chceme odstranit nepořádek v lesích a v okolí fotbalového stadionu," sdělil předseda břeclavské okresní organizace ANO, která úklid pořádá, Milan Vojta. Účast přislíbil i poslanec Miloslav Janulík. Děti dostanou za pomoc párek v rohlíku zdarma.

Pokud bude mít odpoledne čas, ruce k dílu přiloží u poštorenského hřiště také Břeclavanka Kamila Svobodová. Ráda. „V takových akcích vidím smysl," podotkla žena.

OD KAVÁRNY NA PÁLAVU. Milovníci přírody vyrazí tuto sobotu uklízet také Pálavu. Výchozem bodem se stane Café Fara v Klentnici. Sraz dobrovolníků je v osm hodin ráno právě tam. „Od kavárny se vydáme za úklidem Pálavy. Terén je vhodný i pro děti. Každý účastník obdrží svačinu na cestu," upozornila za organizátory na zajímavý bonus Veronika Šťastná.

kde všude budou lidé uklízet

√ Velké Němčice, 16.4. od 9.00

√ Vranovice, 16.4. od 9.00

√ Klentnice, 16.4. od 8.00

√ Kobylí, 16.4. od 9.00

√ Vrbice, 16.4. od 13.00

√ Kostice, 16.4. od 9.00

√ Tvrdonice, 16.4. od 8.30

√ Lanžhot, 16.4. od 9.00

√ Břeclav, 16.4. od 14.00 a 17.4. od 9.30

√ Mikulov, 18.4. od 9.00

√ Horní Bojanovice, 23.4. od 8.00

√ Uherčice, 25.4. od 10.00